Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu

Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu

Studia umożliwiają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji warunkujących podejmowanie profesjonalnych działań w obszarze zaspokajania indywidualnych potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i życiowych oraz kompleksowego wspierania osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Absolwent specjalności jest przygotowany do projektowania wieloprofilowej terapii oraz organizacji kształcenia specjalnego i rehabilitacji. Jest wyposażony w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne do pracy w  charakterze nauczyciela/pedagoga z dziećmi i  młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w szkolnictwie specjalnym, integracyjnym oraz ogólnodostępnym, a także w ośrodkach szkolno-wychowawczych jako nauczyciel wspomagający (pomoc nauczyciela, asystent nauczyciela) w przedszkolach ogólnodostępnych, innych formach wychowania przedszkolnego i szkołach ogólnodostępnych, w których kształceniem specjalnym są objęte dzieci i uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na autyzm, w tym zespół Aspergera lub niepełnosprawności sprzężone.