Akademia Młodych Talentów

Data: 29.05.2024 Kategoria: Wydarzenia
Festiwalowy wtorek w całości dedykowany był najmłodszym – blisko 500 dzieci z regionu wzięło udział w Akademii Młodych Talentów.
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Przygoda małych studentów UBB rozpoczęła się od uroczystej immatrykulacji z udziałem ubranych w togi Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. inż. Tomasza Knefla, prof. UBB, oraz koordynatora festiwalu – a równocześnie Dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego – prof. dr. Hab. Ernesta Zawady.

Dla dzieci przygotowane zostały aż 22 ścieżki edukacyjne, obejmujące swoją tematyką wszystkie dyscypliny naukowe prowadzone na naszej uczelni. Studenci pedagogiki przygotowali przedstawienie pt. „Mała księżniczka”, Centrum Nauki Kopernik z Warszawy zaprosiło na wspólne muzykowanie, OSP Kamienica prezentowało trzy wozy strażackie, a Nadleśnictwo Bielsko przeprowadziło warsztaty „Spotkanie z lasem” – to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie wypełniły dzisiejszy dzień przedszkolakom i uczniom.